post

Ślub jest uroczystością, na którą zaprasza się wiele osób. Z tego powodu jedną z rzeczy, na które szczególną uwagę powinni zwrócić przyszli państwo młodzi jest oczywiście przygotowanie odpowiednich zaproszeń. Obecnie przyszli nowożeńcy mogą wybierać między różnego rodzaju wzorami takich zaproszeń ślubnych. Trzeba jednak pamiętać, że druk zaproszeń zawsze rządzi się szczególnymi zasadami.

printing-pressPo pierwsze ważny jest dobór tekstu zaproszenia. Tutaj możliwości jest wiele. Może to być tekst elegancki albo w formie zabawnej rymowanki. Treść zaproszenia ślubnego może też nawiązywać do tematu całego przyjęcia weselnego, jeśli przyszli małżonkowie na taką formę wesela się decydują. Bardzo ważne jest, by tekst drukowany był elegancką, ale czytelną czcionką z odpowiednio wyeksponowanymi takimi informacjami, jak data i godzina oraz miejsce ślubu czy przyjęcia weselnego. Trzeba też zostawić miejsce, najczęściej wykropkowane, po to, by można było tam wpisać imię i nazwiska osoby, do której zaproszenie jest kierowane. Oczywiście ważne jest także to, by treść zaproszenia wydrukowana została na odpowiedniej stronie kartki.

W innym miejscu z kolei drukuje się stronę tytułową. Na zaproszeniach ślubnych 13729181_944ecfd300_onajczęściej wydrukowana jest na niej jakaś grafika związana ze ślubem, napis zaproszenie, a coraz częściej także imiona przyszłych małżonków i planowana data ślubu.

Tym, na co w przypadku drukowania zaproszeń trzeba zwrócić szczególną uwagę, jest odpowiedni wygląd strony. Trzeba pamiętać, że zaproszenia ślubne są najczęściej składne, tak by treść zaproszenia była widoczna po prawej stronie wnętrza. Wymaga to od drukarni odpowiedniego zadbania o druk zarówno frontu, jak i wnętrza zaproszenia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *