post

Dynamiczny rozwój technik i urządzeń komputerowych przyczynił się do rozpowszechnienia druku cyfrowego. Ze względu na swą specyfikę działania drukarka wykorzystywana w druku cyfrowym pozwala na drukowanie materiałów zarówno w pojedynczych ilościach, jak i w nakładach kilku tysięcy egzemplarzy.

industrial-691378_640Przy tym wszystko to dzieje się w niemalże ekspresowym tempie, bez dodatkowych opłat i kosztów ponoszonych za przygotowanie projektów. W ten oto sposób unikamy zbędnych kosztów za np. magazynowanie materiałów, bowiem w dowolnej chwili można zamówić dodruk egzemplarzy z uaktualnionymi lub poprawionymi danymi.

Druk cyfrowy idealnie nadaje do wydrukowywania szybkich i mało albo średnio nakładowych projektów graficznych, akcji marketingowych oraz spersonalizowanych zaproszeń a także do druku publikacji, wydruk książki z wieloma stronami, ale w niewielkim nakładzie egzemplarzy np. folderów prezentacyjnych na szkolenia.

Tą metodą najczęściej drukowane są projekty: druku wizytówek, ulotek, folderów, plakatów, insertów, druku kopert, formularzy, prezentacji szkoleniowych, ofert marketingowych, zaproszeń oraz fotoalbumów.

Warto pamiętać o odpowiednim przygotowaniu materiału do drukowania cyfrowego. Wszystkie kolory powinny być machine-585262_640zamienione na przestrzeń barwną CMYK. Jeżeli w pliku występują dodatkowe kolory Pantone, najlepiej, gdy będą one opisane w sposób jednoznacznie pokazujący, jaki jest to kolor. Jeśli natomiast w pliku grafiki, zdjęcia lub elementy tła dochodzą do krawędzi strony, konieczne trzeba przygotować 3 mm spadów po każdej ze stron. Oprócz dobrego ich opracowania należy zwrócić uwagę na format zapisu pliku. Powinien to być jeden z następujących formatów: .JPG, . Adobe PDF, .PNG, .TIF, .PSD, .EPS, .CDR.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *