post

Klienci profesjonalnych drukarni są zaskoczeni mnogością technik druku. Dzięki temu jednak mają możliwość zamówienia czegoś, co będzie wyglądało oryginalnie. Drukowanie papieru firmowego nie nastręczy trudności.

Najczęściej wykorzystywanymi metodami druku są druk cyfrowy i offsetowy. To pomiędzy nimi klienci wybierają najczęściej. Zarówno jeden jak i drugi nie jest pozbawiony zalet i wad. Wybór na temat tego, co się bardziej opłaca nie jest zbyt skomplikowany biorąc pod uwagę nakład druku. Tam, gdzie nakład jest stosunkowo niewielki warto zastosować druk cyfrowy, a w przypadku, gdy w grę wchodzi drukowanie książek w dużym nakładzie, bardziej opłaca się druk offsetowy.

press-538908_640Druk offsetowy, oprócz opłacalności dla wysokich nakładów, przede wszystkim pozwala na uzyskanie lepszej jakości druku. Mimo tego, że w większości przypadków nowoczesny druk cyfrowy niczym nie ustępuje drukowi offsetowymi – nadal są pewne sytuacje, gdzie druk offsetowy jest bezkonkurencyjny. Dotyczy to przede wszystkim prac o bardzo niskim nasyceniu kolorów, prac o bardzo wyraźnych przejściach tonalnych – od niskiego do wysokiego nasycenia koloru oraz w przypadkach, gdy praca zawiera duże pokrycia, tzw. aple kolorystyczne.

Jednak również druk cyfrowy posiada wiele zachęcających cech. Przede wszystkim jest to fakt, że za jego pomocą możliwie jest błyskawiczne drukowanie wizytówek i nie tylko. Dzięki temu dokonanie dodruku w celu uaktualnienia danych nie jest również trudne oraz możliwe dla pojedynczych sztuk Istotną zaletą jest również personalizacja, klienci mogą zażyczyć sobie na przykład dodania na każdejpublikacji innego emaila, numeru telefonu lub nazwy firmy. Możliwe jest również drukowanie zaproszeń już wypełnionych nazwiskami gości.  Ponadto druk cyfrowy umożliwia uzyskanie żywszych kolorów na papierach niepowlekanych niż druk offsetowych. W druku offsetowych farba wsiąka w papier niepowlekany – co sprawia, że kolory sprawiają wrażenie nieco wyblakłych. W druku cyfrowym toner utwardza się na powierzchni papieru – przez co na tańszych papierach niepowlekanych można uzyskać efekt taki jak na droższych papierach powlekanych w druku offsetowym.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *